15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://numerylitery.pl 300 0

Jak wybrać najlepszy CMS?

Przenosząc się ze swoim biznesem do świata e-commerce, trzeba zadbać o wybranie optymalnego systemu do zarządzania treścią. Bez tego trudno byłoby kontrolować zawartość wyświetlaną na witrynie internetowej i ją aktualizować w przypadku niebycia specjalistą IT. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów CMS, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie. Pojawia się jednak pytanie, na które z nich się ostatecznie zdecydować. Wpływ na wybór będzie miało przeznaczenie posiadanej witryny i branża, w której się działa.

Na jaki CMS się zdecydować?

Treścią wyświetlaną na witrynie internetowej można zarządzać bez posiadania specjalistycznej wiedzy informatycznej. Wystarczy zainwestować w odpowiedni CMS, na który składa się szereg przydatnych narzędzi służących tworzeniu, planowaniu i edytowaniu treści. Na korzyść tego rozwiązania przemawia prosta obsługa, powszechna dostępność brak konieczności modyfikowania kodu strony. Jeśli chodzi o działania SEO, to najbardziej przyjazną platformą okazuje się być WordPress. Ten CMS jest darmowy, umożliwia kompleksową kontrolę nad witryną, może być użytkowany bez zaawansowanej wiedzy technicznej, szybko się go instaluje, ma wiele motywów do wyboru.

Kolejną propozycją jest platforma Prestashop – łatwa w instalacji i obsłudze, przyjazna dla użytkowników. Jako że jest to rozwiązanie open source, możliwe staje się swobodne modyfikowanie wyglądu/układu elementów/funkcjonalności. Do zalet Prestashop zaliczyć można rozbudowaną funkcjonalność, minimalne wymagania systemowe, bezpieczne płatności, możliwość skorzystania z nieszablonowych rozwiązań.

Co jeszcze jest chętnie wybierane?

Dużą popularnością pośród systemów CMS cieszy się platforma open source Joomla, która idealnie sprawdza się dla początkujących osób, pozwala na dowolne modyfikowanie kodu. Do dyspozycji użytkownik ma szereg przydatnych rozszerzeń umożliwiających wygodne zarządzanie treścią i produktami na witrynie. Na korzyść tego CMS przemawia bardzo łatwa obsługa, możliwość korzystania z darmowych szkoleń wideo.

Godnym polecenia systemem CMS jest Magneto. Nie ma żadnych problemów z jego instalacją ani dodawaniem wtyczek. Platforma oparta jest na technologii open source, czyli można swobodnie kontrolować kod i rozszerzać go o nowe funkcjonalności. Magneto uznawany jest za bardzo bezpieczny system CMS. Użytkownicy chwalą sobie tę platformę ze względu na skalowalność, szeroki zakres funkcji, responsywność i dobre wsparcie techniczne. Na uwagę zasługuje też Shopify, czyli system CMS z bardzo prostym w obsłudze panelem administracyjnym, wsparciem dla początkujących, szablonami dopasowanymi do urządzeń przenośnych, całodobową pomocą techniczną.

Share:
Category:biznes
PREVIOUS POST
Jak odpalić samochód za pomocą kabli rozruchowych?
NEXT POST
Najsmaczniejsze produkty wysokobiałkowe i sposoby ich wykorzystania w kuchni

0 Comment

LEAVE A REPLY