15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://numerylitery.pl 300 0

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Kosmetyki potrzebne są już w przypadku małych dzieci, ale ich wybór powinien być dobrze przemyślany. Trzeba mieć na uwadze to, że skóra u najmłodszych jest bardzo delikatna i wymaga właściwego traktowania, aby nie wystąpiły żadne podrażnienia czy reakcje alergiczne. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu preparatów typu krem z filtrem SPF, żel do mycia, olejek pielęgnacyjny czy szampon. Niestety jakość większości z nich pozostawia wiele do życzenia. Kosmetyki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne w stosowaniu i przyjazne dla skóry.

Jak dobrze wybrać kosmetyki dla dzieci?

Skóra małego dziecka ma inne potrzeby niż w przypadku dorosłych osób. Jest znacznie cieńsza i delikatniejsza, dlatego wybór kosmetyków do jej pielęgnacji musi być dobrze przemyślany. To co nakładamy na skórę ma wpływ na organizm, gdyż zawartość kosmetyków przenika w jej głębsze warstwy i może nawet przedostawać się do krwiobiegu. Bezpieczeństwo będzie kwestią priorytetową przy doborze preparatów pielęgnacyjnych dla najmłodszych. Kierowanie się pięknym opakowaniem, przystępną ceną, przyjemnym zapachem, nie jest dobrym rozwiązaniem. Zaleca się wybierać produkty dedykowane małym dzieciom. Powinny one posiadać atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Najlepiej będzie kupować wyłącznie popularne produkty, renomowanego producenta, który cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. W wyprawce dla dziecka powinny znaleźć się chusteczki nawilżające, krem na oparzenia, oliwka niemowlęca, kosmetyki myjące, krem do buzi z filtrem SPF.

Za preparaty przyjazne małym dzieciom uznaje się te o działaniu hipoalergicznym, czyli przeciwdziałające wystąpieniu niepożądanym uczuleń. Na opakowaniu należy szukać certyfikatu w postaci Allergy Certified czy Astma Allergy Denmark. Kupując certyfikowane produkty, można mieć pewność co do tego, że są one wysokiej jakości, bezpieczne w stosowaniu. Im skład produktu jest bardziej naturalny, tym lepiej.

Tego się wystrzegaj w kosmetykach dla najmłodszych

Bardzo ważną kwestią podczas wybierania kosmetyków dla dzieci jest dokładne czytanie ich składu. Wymaga to oczywiście posiadania wiedzy na temat tego, co nie powinno się znajdować w preparacie ze względu na możliwą szkodliwość. Niemile widziane są drażniące zapachy w kosmetykach dla dzieci, które często są silnymi alergenami. Najbezpieczniej będzie wybierać preparaty bezzapachowe. W kosmetykach nie powinny występować sztuczne barwniki, zapachy i konserwanty. Niedozwolone są parabeny, pochodne formaldehydu – silne alergeny i kancerogeny.

Share:
Category:Zdrowie i uroda
PREVIOUS POST
Sposoby na obniżenie wilgoci w pomieszczeniach
NEXT POST
Czym zajmuje się detektyw?

0 Comment

LEAVE A REPLY